MAXTV.gr

Σπουδαία νίκη με το γκολ του Ροκάι στο 32ο λεπτό με κεφαλιά πέτυχε ο Παναργειακός απέναντι στην ομάδα της Μαρκό.

Ένας Παναργειακός που ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκε, είχε τον πλήρη έλεγχο και δεν κινδύνεψε καθόλου.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε την ομάδα της Μαρκό να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά χωρίς να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία και τον Παναργειακό να παίζει το παιχνίδι των αντεπιθεσέων.

Η διοίκηση του Παναργειακού ευχαριστεί τους ανθρώπους της Μαρκό, για την άψογη φιλοξενία

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο τα Μέγαρα.

Αποτελέσματα 3ου ομίλου 22ης αγωνιστικής:

* ΑΟ Πυλίου Κω – ΑΕ Μυκόνου 3-0 (32‘ Τζανουλίνος, 34′ Εσαλέ, 62′ Δρόσος)

* Βύζας Μεγάρων – Ελλάς Σύρου 0-2 (1‘ Μούντριχας, 12′ Πρεβεζιάνος) – (40′ χαμένο πέναλτι Βύζας: Μοσκάι, απόκρουση Μουλαρά)

* Ερμιονίδα – ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (19‘ Τριμπόνιας)

* Παναιγιάλειος – ΑΣ Ρόδος 0-3 (24‘ Μπαρμπαρούσης, 63′ Ζούνης, 85′ Μπαρμπαρούσης)

* Μαρκό – Παναργειακός 0-1 (31‘ Ροκάι)

* Ιάλυσος – Θύελλα Ραφήνας 1-0 (40′ Χατζησάββας φάουλ)

* Αστέρας Βάρης – Κόρινθος 0-2 (64‘ Γκουντρουμπής, 73’ Ζαχαράκης)

* Εράνη Φιλιατρών – ΑΕΡ Αφάντου 3-0 (9‘ Καπλάνης, 12′ Κοτσιανούλης, 90+2′ Φάκης)

* ΑΕ Μεσολογγίου – Πανελευσινιακός 1-3 (73′ Μιχαλόπουλος πεν. – 48‘ Τσιάβος, 55′ Τσιάβος, 83′ Φωτόπουλος)