Κατά τη παρουσίαση των υποψήφιων βουλευτών του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής της Αργολίδας ο Ανδρέας Πουλάς λαμβάνοντας το λόγο αρχικά ευχαρίστησε τον κόσμο για την παρουσία του στην εκδήλωση και καλοσώρισε τον Γραμματέα του κόμματος Ανδρέα Σπυρόπουλο που ήταν ο κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7KVocyEU2Yp7nIBXqkXdbgWBpVECtJzTYKrFNCQX57xuu2Gn_VbhDodxhmtC2351sgX5w64aJ7vljzniq6AaiBXaoGe0HbeARPbzHce7TZ_4Bc2inTP5Oy-pXLbgjDP6lvqdqCujzHx3ZzioSoxg9DdCkrAzyNhKWwonhJW3rWgs3gAHeGcC-wsymIg/w640-h480/5%20(1).jpg)
Ο κ. Πουλάς αναφερόμενος στο ψηφοδέλτιο της Αργολίδας τόνισε χαρακτηριστικά ότι είναι ψηφοδέλτιο νίκης αποτελούμενο από αξιόλογα πρόσωπα της κοινωνίας. Πρόσωπα καθαρά και χρήσιμα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoy1Qhg50DEMhzWlz1SCas-4teVz9kXTpVK9jV-gX4u1zcbx7SRYbyp6995w9LBuYUdxcP15lLpQJRbhVajBUgMh8RBvq-7sEjUH0FvnlsmTGmS9L4lWo4rRlaNadLJHdiurqwT0qoCWlEmtg8yp1J0GvFdOd-Uk4wwyJOu1a_r61oZ6l6N3QHqMQhmQ/w640-h480/8.jpg)
Στη συνέχεια ο υποψήφιος βουλευτής του ΠΑΣΟΚ – Κινήματος Αλλαγής σημείωσε ότι ο αγώνας για την δημοκρατική παράταξη συνεχίζεται δυναμικά για να επανέλθει το ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής στη θέση που του αξίζει και κάλεσε τον κόσμο στις εκλογές της 21ης Μαϊου να στηρίξει με όλες του τις δυνάμεις το ΠΑΣΟΚ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEimGTf9sz93cHep8CIgbMgIg3pra_ccogF61WOtl1r7QY_FGmYDJU4kQBD968cAVVip_Qb5JQlsmgyt6RSs_xcpKc141rRiDFZ-CxS-JqzoIr28eo5Y4hGhzXqpR1m-ClHo6FzNS0frB0IVchRwBYtyphGh4cVDnVDQQx1JVVhFGcgTSj0k1e03JCvaPg/w640-h480/9.jpg)
«Δίνουμε τη μάχη για ισχυρό διψήφιο ποσοστό και για μια δυνατή δημοκρατική παράταξη στη Βουλή. Η ψήφος μας τώρα έχει ξεχωριστό πολιτικό βάρος.
Τώρα είναι η πιο κρίσιμη ώρα.
Για την Ελλάδα του κοινωνικού κράτους και της εθνικής υπερηφάνειας.
Για την Ελλάδα της δημοκρατίας, της διαφάνειας, της λογοδοσίας και της νομιμότητας.
Η ώρα της δημοκρατικής ευθύνης έφτασε.
Στις 21 Μαϊου η Αργολίδα ψηφίζει για ένα δυνατό ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής για να πάει η χώρα μπροστά.
Προχωράμε δυνατά με την κοινωνία, για την κοινωνία.
Για την Αργολίδα που αγαπάμε, σε μία Ελλάδα που θέλουμε.»
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirvC7RYE34jesSk2QX1Orxj5V5WvTA13MurYL3qspFM5SoY_pOyqDh7wHNjR3My4tMLC8Go2S5KDFFWhziL9_h_8qYdji4-2-aC-nIbjTm_cit9ayjUUOqBsM_oKRma0JFo9l2aIWba6Xz7njzCI6nH3Y--BtbLkUk5s0KQIA4SCUjOGEozvPVxWKTzw/w640-h480/7.jpg)