Η τελετή ορκωμοσίας έλαβε χώρα στην αίθουσα “Μέγας Αλέξανδρος” χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Αργολίδας κ.κ. Νεκταρίου πλαισιωμένου από ιερείς της πόλης.
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1322-1024x622.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1314-1024x605.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1320-1024x497.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1323-1024x472.png)
Παρευρέθηκαν όλοι οι εκλεγμένοι Δημοτικοί και Τοπικοί Σύμβουλοι όλων των παρατάξεων, οι βουλευτές Αργολίδας Γ. Ανδριανός και Α.Πουλάς, ο απερχόμενος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Π. Νίκας, ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδας Γ. Μαντζούνης και πλήθος κόσμου.
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1316-1024x654.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1317-1024x517.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1322-1-1024x622.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1325-1024x614.png)
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2023/12/ScreenHunter-1324-1024x490.png)