Η Διοίκηση της Π.Ο.Σ.Δ. και όλοι οι φίλοι του ιστορικού αθλήματος ετοιμάζονται πυρετωδώς για την διοργάνωση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Άρσης Δραμιών-Kettlebell Lifting 2023, το οποίο θα διοργανωθεί στην έδρα της Ομοσπονδίας, την ιστορική πόλη του Ναυπλίου.
Αναμφίβολα αποτελεί ιδιαίτερη τιμή για την Π.Ο.Σ.Δ. η εμπιστοσύνη της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας του αθλήματος, με την ανάθεση μιας τόσο σημαντικής διοργάνωσης, για την οποία σημαντικό ρόλο διαδραμάτισε η εξαιρετική σχέση της IUKL με την Π.Ο.Σ.Δ. δια μέσου του αντιπροσώπου της Ομοσπονδίας κ. Κλιάφα, ο οποίος έχει οριστεί και μέλος της επιτροπής Αντι-ντόπινγκ της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgwXvy3vWHxJGeAoRPqXQwiWJuyyHSNjQdCwl247XY8uDf-4L1W7Q5PpZAQZdb9LCIM6efzpMk1LZ5O7rJF7zGT2x6Tj59gvqYMSlvBgqdVX43j0DzaYTpuyAeYsEO95sb7cj0WlEYcl7gELzKYny3xTeZgVt89zdRhWr_cYfjwIu93SGrxXnHINZ6sRQ/w452-h640/evrwpaikodramia2023-848x1200.jpg)
Επίσης, εγγύηση για την άρτια διεξαγωγή των αγώνων, αποτελεί η παρουσία του κ. Κολιγκιώνη ως Προέδρου της Οργανωτικής Επιτροπής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, καθώς και η συνεχής στήριξη του Δήμου Ναυπλιέων στις αγωνιστικές δραστηριότητες της Π.Ο.Σ.Δ.