MAXTV.gr

Μια χρονιά έκλεισε άκρως επιτυχημένα για την ομάδα του Παναργειακού με την κατάκτηση του κυπέλλου Αργολίδας.

Το γκολ του Καμπεράι με σουτ από ασίστ του Λιακόπουλου στο 44ο λεπτό έκρινε την σημερινή αναμέτρηση.

Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Παναργειακός ήταν ανώτερος του αντιπάλου του ακόμα και όταν έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Καμπεράι στο 55ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Δημιούργησε ευκαιρίες για να τελειώσει το παιχνίδι με τους Λιακοπουλο, Λιριον Τσάνι, Πατσιαβούρα αλλά το σκορ παρέμεινε στο 1-0.

Η ομάδα του Φοίνικα απείλησε με χτύπημα φάουλ του Κάπλατζη που απέκρουσε σε κόρνερ ο Παππάς.

Με τη λήξη του παιχνιδιού όλοι οι παίκτες και το τεχνικό team κατευθύνθηκαν στους 200 οπαδούς της ομάδας μας που από το πρώτο λεπτό βοηθούσαν με τη φωνή τους.

Σίγουρα αποτελεί μεγάλη επιτυχία η κατάκτηση του κυπέλλου ,αλλά και η κατάκτηση της 5ης θέσης στο πρωτάθλημα, σε μία χρονιά που όλοι οι υπόλοιποι τον είχαν ξεγραμμένο.

Αξίζουν πολλά μπράβο στο προπονητή μας κ.Βαζάκα και τους συνεργάτες του, τους ποδοσφαιριστές ,τους φροντιστές μας ,το μασέρ Δημήτρη Κοτσόμυτη ,το φυσικοθεραπευτή μας Καραμούτζο Δημήτρη και σε όλη την διοίκηση.