Την Κυριακή 18η Ιουνίου 2023 το Εσπέρας παρέστη ο Μητροπολίτης Υδρας Σπετσών και Αιγίνης , στην εκδήλωση του Πνευματικού Κέντρου Κρανιδίου « Οι Άγιοι Ανάργυροι» που πραγματοποιήθηκε στον πολυχώρο: “Αρτίκι- Μαράικε Ηλιού Ντεκόνιγκ”, στο Κρανίδι.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKx91XZttxy3ORse_JuhTNjD5s2D0OwCeCG9US9GHLk2J0B3W8itt8XGB0kxhup0KoNT47tJtba2rT_mFsurVOPlyKAstQ1y5Emytng9B8JbYfffRZwuNvOwkrmXScAj6idVJllfk9DrlspFOLSPLY9ITbYQL4wAPYjuSe2AuANylwgNnLFLvc-Yg8kY9V/w480-h640/image1UDRA.jpeg)
Οι νέοι των Κατηχητικών συνάξεων Κρανιδίου με την ευκαιρία της λήξης της Κατηχητικής χρονιάς παρουσίασαν μια ταινία μικρού μήκους που προετοίμασαν με θέμα την φιλία.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiUsMZNUyljF4UFwc1whhvur1sIMhWeCcBViWQFQfdvM6O7IkzhGtOT4FsU0eDCaEX2f7oraH8x-MzF58lo-2jbvMcquarzy3Bu4OeSQjq6grvtumYyQZ9hYP5MmNXEHAtF_3ngu_EZpAkyFncSoLN1f494-LSzwgmcqj5rJO4vVNj5RHZTz4zUpFpy-4Fe/w640-h480/image0UDRA.jpeg)
Η εκδήλωση πλαισιώθηκε με τραγούδια παραδοσιακά και έντεχνα από ομάδα νέων του Πνευματικού Κέντρου με τον συντονισμό του μουσικοδιδασκάλου κ. Ιωάννη Νάκη και την φιλική συμμετοχή επαγγελματιών μουσικών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoPlmlkl0uK21Un2ESWESeYWtiPseNyXxpTKwigTDF6suqu6SbfxmRROg8eF6BmISDe2PKmw8O2QSXmPgLBE2lLPrlGDA_1MjtN6D6nj_wNnpUtRTvmZpglfKONVDKZeVoKOdHVW6EAYEAUkikxHoQRTEXMi6uNYD0NS67Xu9wdHnPMDAhqST0cicBPbnf/w640-h480/image6UDRA.jpeg)
Ο Σεβασμιώτατος ομίλησε με θερμά λόγια για τα παιδιά και συνεχάρη πατρικά τον δραστήριο Αρχιερατικό Επίτροπο Κρανιδίου Αρχιμ. π. Χριστοφόρο Καραβία για το σπουδαίο έργο του στην νεότητα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQLVkiWB9aZ1b6Mg5orcSErRcCiegn18A1mMasgY6gAJfFG9OzqEdHblfM-V4m0pP1V5rLLdP5m0d3q0H5y0_-ICbxrkhzGRkdaurnP45FBLwjsWJhYJ8usUJK_bVtMwBcAAs5uSJlXrg5SObJ-ZZ9my31oQbvR62Siiic0C3b7fZW2Tp0OXfXTUA8bMGR/w640-h480/image3UDRA.jpeg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrQ6OKy02Oh_hn6QRLNYNhRBXkDs7DNIwqmtjTUeRgys7zVr2yjkIPsvrEW712S8o5Dd_-OK9cFFbqJdBImrFaXglFWmczzDgsjrcf-PytfCFbOqPM5jp9rBmcCMTp2n_ZWPHOXVyFag66cRyeBNFsmNnjwxpNnevlJV4oMylS9RvfBE9yxos-D1kbv3br/w640-h480/image7UDRA.jpeg)
Παρέστησαν πατέρες της περιοχής ,οι αρχές και πλήθος κόσμου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgL-LtEB_sLYdV03VlyIrOe4n22F56AThrZKSl_wL4_7BYAhuu8_f6GcVa1JIU5r_LoDbROjID1KbvMAhnaRh0cvovj_BKMJoNBR7gRpPLVEV-IQgtisrCDQopdNJsFK1a2kHlAHtAHzKcPOKCRwToG08zHoSKAsmJ6Dk0MBTOfX1pL93XADFg9Qx2zd3kq/w640-h480/image5UDRA.jpeg)
ΕΚ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΥΔΡΑΣ