Ημερίδα με θέμα «ο ρόλος του γονέα στην εξέλιξη του νεαρού αθλητή» έγινε το Σάββατο 30 Μαρτίου 2024 στην αίθουσα Τριανόν στο Ναύπλιο. Ομιλητής ήταν ο γνωστός επικοινωνιολόγος και ψυχολόγος Αχιλλέας Υφαντίδης.
Τίμησαν με την παρουσία τους την ημερίδα, μεταξύ άλλων ο πρόεδρος της ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ & αντιπεριφερειάρχης Παιδείας, Δια βίου Μάθησης και Αθλητισμού Βασίλης Σιδέρης, οι Αντιδήμαρχοι του Δ ΝΑΥΠΛΙΕΩΝ Καράπαυλος Κωνσταντίνος,Μαντζαβράκος Ηλίας,Πανουτσόπουλος Αθανάσιος και ο Υπολιμενάρχης Ναυπλίου Μουστακόπουλος Ιωάννης
Οι ενωσιακοί προπονητές Νίκος Σωτηρόπουλος Δήμητρης Μανιάτης και αρκετοί γονείς που παρακολούθησαν την ημερίδα.
![Screenhunter 1153](https://i2.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1153.png?ssl=1)
![Screenhunter 1154](https://i2.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1154.png?ssl=1)
![Screenhunter 1157](https://i1.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1157.png?ssl=1)
![Screenhunter 1158](https://i1.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1158.png?ssl=1)
![Screenhunter 1159](https://i2.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1159.png?ssl=1)
![Screenhunter 1160](https://i2.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1160.png?ssl=1)
![Screenhunter 1161](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1161.png?ssl=1)
![Screenhunter 1162](https://i1.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1162.png?ssl=1)
![Screenhunter 1163](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/ScreenHunter-1163.png?ssl=1)