Με τη συμμετοχή άνω των 700 αθλητών σε όλες τις διαδρομές και την παρουσία τουλάχιστον 1500 ατόμων στο χωριό της Καρυάς, έριξε χθες το απόγευμα αυλαία ο 5ος αγώνας ορεινού τρεξίματος με την επωνυμία Artemisio Mountain Running.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgcLJE-XhDGYLIRbGjZJBpWRXHXEOZT_Qfnts-IuQAdexoSeBxV7s5mf7U4dk-2wtvWD8wen8GyURVbBCHT1tySDn_gJ0DcQUQDDgoDKGTzxZq_kDRiakh0k25CmdWfHeThiLv6u54uiy6LKqHDq2XLijLyJn-32jpzN-MBFIa9uqbVTwYWf6Umw_0KmiI/w640-h428-rw/AMR%20(1).webp)
Κορυφαίοι αθλητές του ορεινού τρεξίματος και όχι μόνο, έλαβαν μέρος στον γνωστό αγώνα, με τις απαιτητικές διαδρομές και το σκληρό τερέν του Αρτεμισίου Όρους.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqhYnE8wix_oEIu-55DDThDnzbsKz8mWdSjTULr4nkcotMRh69v41KOXbIBPBwnbbA0mwk3W0h-MpGZzNGzd22P34g65KOJLIOGkWMW9XN6qRNUpmojyZyNnhww4Rcd3_40Rar-y-pW6xR3I0Gi0S6jYssR8HhDu7ug8STWBf6u7znOODHy0INAaB5Qsk/w640-h428-rw/AMR%20(6).webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2_RwxKIc3FG3HkcTSDnmZm-seKmmtmryw_ZTBMMECk7qx5CRi5TG9_WIFvFo8MqnWOSCbQ6bRoyyzSrW06RyqgY_Klwkic7zdkSAMq5kCeVdZn8FTGrP359kl73wiEAY5fRaoaNkj6a6a_91zI5UDb7wGrYq1lmCvXlh0-KsxKQMcWhSs_jyTO__ZiE8/w640-h426-rw/AMR%20(2).webp)
Οι καιρικές συνθήκες επέτρεψαν το πέρασμα από την κορυφή του βουνού, γεγονός που εντυπωσίασε τους συμμετέχοντες του 26Κ, καθώς η θέα, αλλά και η δυσκολία του περάσματος είναι μοναδικές!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZjGKYfuwh8uCxnO97TfeU7i3oNqTIKKUUJiO4ADBgIZIb8KDWlagygjeC8nyBCg_vSI1_mm52krKit1f7V3VUn5jguM0NO8SxUkyQLWg1fAnF2gUj5TUGHiFhqaFH4jj0iY3pz5zXgwfldqJY8E4VJYZ-O_y89Oxf2LHx48v43HV-syEk3OkJdKXoI0M/w640-h426-rw/AMR%20(3).webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMSHNU39kLiQ9d-5D3AhFLnd1uxNICum0aIVMo40cDhGeh-ajeSUYzp8OdBTjyiUDch-fZm307e-nFj1nGCi7Po6gCInzKpAwaQjVbrI9NEo9HJY2WIN4ZDtOCj_b6ZaQ91y1ZwaZzBt-q8cVwGmwam7EsPIXy77oood0gZN8jONAWK2D6nJtNKub8fkc/w640-h428-rw/AMR%20(4).webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIkaTHHQxzcOWoFa8RCzmm5QZft3ipVuSpXq_vK2lzuLgGqDuGJnHAWKUshShPNiVAXc3LQ3Xa79as0pERW7A-Jmj5pIOs26gao-XwFiNbko-DGEkrm6dtsLNbAb2v9P9LggsheuMWKHRWqs8EJTvnlcJjFPshwpE25HirGKrJdN8imxI_JAv0lCSUtjE/w640-h426-rw/AMR%20(8).webp)
Η υψηλή ποιότητα παροχών, αλλά και το επαγγελματικό επίπεδο στησίματος της όλης διοργάνωσης, ενθουσίασαν αθλητές και επισκέπτες, δίνοντας για μια ακόμη χρονιά το σύνθημα ότι το #AMR δίκαια συγκαταλέγεται στους κορυφαίους δρομικούς αγώνες της Ελλάδας και όχι μόνο!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBVojX7Ia-tWW038MCotwZI6S4Viv_e23Rpjepjyc_nb0vC2pV_4xOk3anEZLl6NuAlnStW_QB0VDWAQbrTNdgAl0ybuWVzqlGKSu8sONxbr9MN2aOqeeg-l-XmxBGfv5ydQMR1OQ1FR7881uQYIij0-7KMI8d7ki6ewlM1fjScq7BKuYI0JGu-3z0GDQ/w640-h426-rw/AMR%20(9).webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEih4FyZKAd1x7b4RJ6ew7-UmKRzLQDvMLuh67ea12JTuuhYXfTXXOrKx713ADUAEMdYpVEAjmJX4ZtN0yFjnfFUSaJdXvTLtSf6vFqU13KaQIvo7RqpY3bZzdF7tSKugMedj0DF6d2-vuG526MlJF-95p5MpYlCKw4_PimG94eGv1GXWPFkVwSaxAbTV6g/w640-h426-rw/AMR%20(10).webp)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTvJ_b9MSeS0Ix7ZwAUwMT3QqlDxTgfr1jb1Zy3gNsbDyVNPe1btr0nRRyvM8Qpf9_9UAWFb4BvlQw5oskmARTiT75EWHm6SD9YL5sM9SR-UldyFEYqGlb9Sm7QNyouhp1RCqxEFFDTrbGXsAdmtzXWPp9yblP04Llwc7D3Aih1hRv-18xq85vVsjPFlU/w640-h426-rw/AMR%20(5).webp)
Νικητής του αγώνα των 26Κ (γενική κατηγορία) αναδείχθηκε ο κορυφαίος αθλητής Δημήτρης Θεοδωρακάκος, με χρόνο 02:51:10, ενώ στη δεύτερη και τρίτη θέση τερμάτισαν ο Γιώργος Λουφέκης (χρόνος 02:54:51) και ο Γιώργος Δημουλάς (χρόνος 02:55:41) αντίστοιχα.
Νικήτρια του αγώνα των 26Κ (γενική κατηγορία) αναδείχθηκε η Ζωή Σταμούλη με χρόνο 03:31:54, ενώ τη δεύτερη και την τρίτη θέση κατέλαβαν η Μαρία Φωστίνη (χρόνος 03:56:16) και Λεμονιά Παναγιώτου (χρόνος 04:00:51) αντίστοιχα.
Στον αγώνα των 12Κ (γενική κατηγορία) νικητής στους άνδρες αναδείχθηκε ο Γιώργος Διαλεκτός και στις γυναίκες η Μαρία Μάλαϊ, με τα αποτελέσματα να διαμορφώνονται ως εξής:
ΑΝΔΡΕΣ 12Κ
1. Γιώργος Διαλεκτός (χρόνος 01:10:25)
2. Κωνσταντίνος Τσουκανάς (χρόνος 01:11:42)
3. Βασίλης Μαυριανός (χρόνος 01:13:16)
ΓΥΝΑΙΚΕΣ 12Κ
1. Μαρία Μάλαϊ (χρόνος 01:18:42)
2. Νίκη Ζιώγα (χρόνος 01:22:58)
3. Τσβετελίνα Πέτροβα (χρόνος 01:28:45)
Στον νεοσύστατο αγώνα των 5Κ νικητής στους άνδρες αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Γκόφας (χρόνος 00:21:26), ενώ στις γυναίκες η Άννα Μαρία Σάρρα (χρόνος 00:24:29).