Το Δ.Σ των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων των 7 Δημοτικών σχολείων Άργους ευχαριστούν θερμά όλους όσους συμμετείχαν στην 18η Εθελοντική Αιμοδοσία “Μαθήματα Ζωής” , που πραγματοποιήθηκε σήμερα για την Τράπεζα Αίματος, στην Παιδική Νεανική Βιβλιοθήκη δήμου Άργους Μυκηνών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-Pz5er-LnVdQSnmIR2vaDuE5EH-Q4QJVlPgJVwT0t1Rf4OKu3WRodyjx9l0nvQfRjlAP70Pfvj3QWr2_SrYR31_tEdHjoYZtIB4-eZVoBal-2_j75IgxD_87jpUr6hZbPTr0nWqBGDvKsf1HdhDgevur0kWxwnjf04SEk30ZkHRYvHj5r-mqZfkIj3A/w480-h640/IMG20230528112906.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά το Τμήμα Αιμοδοσίας Γενικού Νομαρχιακού Νοσοκομείου Άργους για την άμεση ανταπόκριση σε κάθε μας κάλεσμα και για την στήριξη τους στην όλη μας προσπάθεια.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhnQAh4PhNVUDrREx0H_FnzOlU9snYM_If5-8G53a9ZsY0IDK3_3LtbpLA3ateEU62Yp1zzaXzF4l414BvfVr9VK4RoGV2TJ8zYcfUy-vjLjKNDfjU0vLcQLEudEteGuuRBnOF5B90aSnfOq2x5VA2FM-9g_dM_FfFiZ4Bml3s5nAB3-CfWd78XNAKhA/w480-h640/received_240362025283134.jpeg)
Επίσης ευχαριστούμε τον Πρόεδρο της ΚΕΔΑΜ Κο Παναγιώτη Σκούφη καθώς και την υπεύθυνη της βιβλιοθήκης Κα Πένυ Μπρούσαλη Καχριμάνη για την παραχώρηση της αίθουσας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioL3YOH0zUW-sI4djeV5OkwkHElNlt5-40H-a81urFNA9eVaU9FwGdtO9vdIGOhaYRis2RdxjhIOMlRtvlGD11gSnoTIPn4StalML4tX76jzhovt26sOyZaOeRe2vCA43R4P7AKChwtZ_sUiBqIX6gMMupMfuJozxRnLtH2Qh1MiaYg_rPywmu89TyrA/w480-h640/IMG20230528091900.jpg)
Παράλληλα με την αιμοδοσία μας πραγματοποιήθηκε άλλη μια δράση εθελοντική , προσφοράς προς τον συνάνθρωπο από την εταιρεία Bergmann Kord “Hair for help” Δωρίζω μαλλιά χαρίζω χαμόγελα , στην οποία μικροί μας φίλοι συμμετείχαν δωρίζοντας τα μαλλιά τους.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixQtVLFUmbX_8MqLAhi0_4vABw3eRkkb4bSQfIG4RFXCO5I-_FhJag-03z0rpu1j9CXHdcpi2b9YxATC2JihE6IelfgBhVbLGb-uwE4Ge5sgh40mG4Yzp0hknaVtNEF_MQV_IqAlLZibp7sm28NF2I3hpCRgPdpkt0qm46IOrq6ez9maVOD14CXaa5fg/w480-h640/IMG20230528093239.jpg)
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Κα Αλεξάκου Ματίνα που με την βοήθεια της πραγματοποιήθηκε η παράλληλη δράση & στους κυρίους Βαρδή Κορδερά, Σπύρο Μάινα της εταιρείας Bergmann Kord για την σπουδαία εθελοντική δράση.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgzfO7vgG5UO8m151Su4yQj7F7f-gwL-mjUNpdd1moAWOgF9bs38EKTjqwdE9_YCF7yCWor1JHME7HnJulYVSM9VW1Y0vm2TvRhwN_kSz7UbgHgJt6P19gGd19IOADJMONgMNm93v-Dxlf5D7DnJ9bW4IR8PP7OqsulOKnXb_f2qEYot45vOKkAi14xOw/w480-h640/received_586508486904902.jpeg)
Για όσους δεν κατάφεραν σήμερα να αιμοδοτήσουν , μπορούν να πάνε στο Νοσοκομείο στο Τμήμα Αιμοδοσίας και να δώσουν αίμα για την Τράπεζα Αίματος των Δημοτικών Σχολείων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEif4CBBKho8jUWzeAfB7S-ZThr4wu8eHWK9tCsHeWJuYZqJyOxL5tatIZpttGWZbnfF7216RBGhmHbOSiAxfdd2sIOVWFuy3PSDdwSCI4_fvA_2v2xhb_TAFYJiuf92N8u6TGSkzYIOs1kFkIP19csAFH7souwODi1li4rUAAEBJUDnpUDTtMNsNrRv6Q/w480-h640/IMG20230528114924.jpg)
Όπως αντιλαμβάνεστε ο αγώνας που όλοι μας δίνουμε για προσφορά αίματος ποτέ δεν σταματάει!!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgK8qt-6gAStvdsc4q_juj-9h3KR_SqINvcnoREUAg_GxVFD15L8_D1rSpHIwrJ4f_hd75EI_J56fBGqhEVvdUVJfGDFiAbakilzRSoGvzlKQTwWgjCzaDDDYboCeMDLGjrrs5bnGU0kgKWNYTzkEmN1F_tM3-KETNYpWA8UbJLm6vvbrHUMo4eq4oamQ/w480-h640/IMG20230528105504.jpg)
Έτσι , όπως και σήμερα η δράση μας έκλεισε με επιτυχία και πολλά χαμόγελα ευελπιστούμε πως και στο επόμενο μας ραντεβού , πάλι αυτή η μέγιστη πράξη προσφοράς και αλληλεγγύης θα κλείσει στην αγκαλιά της και νέους εθελοντές αιμοδότες και θα χαρίσει ακόμα περισσότερα χαμόγελα!!!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgm7xXe1Uk8Uh5l6wcU-N-IhSF0vuvSz6JUTOOWY23DJhALBVdVENQGKCK56zBW_mKnFBVIur0gsHBjOdkP9jkOghWw590HuBVTOvpQ3S0zHsk_njqFlh8Gx2r5oNhBV2KiOHbyQXlHVrDULzy6L_tYYqouTCFu-t2JkPJuevdyYVHEwAxmqKkdSX90yA/w480-h640/IMG20230528103501.jpg)
Με εκτίμηση
Οι σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των 7 δημοτικών σχολείων δήμου Άργους Μυκηνών