Σε μία γεμάτη αίθουσα και με μεγάλη επιτυχία, πραγματοποιήθηκε η Ημερίδα που διοργάνωσε , την Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024 , ο Εμπορικός και Επιχειρηματικός Σύλλογος Ναυπλίου σε συνεργασία με τον Σύλλογο Λογιστών – Φοροτεχνικών Ναυπλίας –Ερμιονίδας στην αίθουσα του Ε.Ε.Σ.Ν. , με ένα άκρως επίκαιρο και εξαιρετικά σημαντικό για τους επαγγελματίες θέμα: ‘’ το Νέο Φορολογικό και το Νέο Εργασιακό’’.
![](https://maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/01/418946695_7019635994768163_1247421050496931523_n-768x1024.jpg)
Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε η Πρόεδρος του Ε.Ε.Σ.Ν. κ. Πετρούλα Παπαδοπούλου αναφερόμενη στη σπουδαιότητα της ημερίδας για ένα μείζονος σημασίας θέμα που αφορά τις επιχειρήσεις.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhujqRGo_8LODzfs8Fxd1RuZ9cVA2Odhc_cYRbUWCs2Fm_bfFV_aky08EyxcLVu4roaNcMtfyp2jn2TNAP-CuGpNGIENdCinmMWL69qC29C56LO0pregwhlGs_TwElHN4QPEwlq2Ws6AhtbsogK7VK45Rz56BQNGEJJQGDDAXDk_2iY3xDCMMHKsL4kNAg/w640-h480-rw/418947547_7019635984768164_550263674794547389_n.webp)
Κατόπιν τον λόγο πήραν οι δύο εξειδικευμένοι επί των θεμάτων εισηγητές, ο κ. Δημήτρης Μπαστούνης – Πρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών – Φοροτεχνικών και ο κ. Στέφανος Παλλαδινός – Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών – Φοροτεχνικών.
Παρουσίασαν τους βασικούς άξονες των αλλαγών , ενημέρωσαν με κάθε λεπτομέρεια και με κάθε εγκυρότητα για το θέμα αυτό.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxCE7Ys92nO73Ya_-uh1W42DOMwpkl_ye74hALt7G2Sj8AxJDxBc0IPDLRbR0RZXlQMpnh9HlfUIPEWFrhBrg5G-fpKgmsgs7m37QpJVWkah9XeV3VPNeK1BkGqiXGE2erwtr7kUBJCQU_HXjcPhxu5-9a_kQPtJEn4RIy-utWQd_nw7IYX0RetcAteJo/w640-h480-rw/419038539_7019635974768165_4821276940050544210_n.webp)
Ο διάλογος που αναπτύχθηκε ήταν εξαιρετικά γόνιμος και ολοκληρώθηκε με τις απαντήσεις των εισηγητών στους επιμέρους προβληματισμούς των συμμετεχόντων καθώς το ενδιαφέρον τους ήταν πραγματικά υψηλό.
Ο Ε.Ε.Σ.Ν. , θα εξακολουθεί να είναι πάντα δίπλα στον Επαγγελματία και να ενημερώνει για θέματα που αφορούν τον επιχειρηματικό κόσμο του Ναυπλίου.