Η Εταιρεία Μελετών Ερμιονίδας ή αλλιώς η ομάδα του περιοδικού “Ερμιόνη άλλοτε & τώρα” , διοργανώνει διήμερο αφιέρωμα στην τοπική μας ζωγράφο ΚΑ.ΠΑ.ΡΗ. εν όψει της 12ης Γιορτής Ροδιού στην Ερμιόνη Αργολίδος!
Πιο συγκεκριμένα:
Το Σάββατο 28/10 θα διεξαχθεί περιήγηση στην ζωγραφική έκθεση στο προαύλιο του Συγγρού & θα πραγματοποιηθεί εργαστήρι για τους μικρούς μας φίλους βάσει του πίνακα της καλλιτέχνιδος με τα ρόδια!
Την Κυριακή 29/10 παράλληλα με την έκθεση ζωγραφικής θα πραγματοποιηθούν ομιλίες στον εσωτερικό χώρο του Συγγρού για το πολύπτυχο εικαστικό- συγγραφικό – εκπαιδευτικό έργο της ΚΑ.ΠΑ.ΡΗ. (Κατερίνας Παπαμιχαήλ- Ρήγα).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrVp8Cez4m4Zpk39vMdhlyG_TDbqtZll2a356C0_ioWqK_GhwM3l_mS0hO7D9UeX-7fwpl77bzVVDNCWvUZBR03zFMLCNfewVmNVNKpLb07xjt9Bs_8VQbNgjbQSj0OgzeAnw-0aZpxeNQmBBe4ozrf51_mzK_0sWI8N2yc0K5IZN5Gu8-la8gulSIAgA/w450-h640-rw/393916419_809901871140821_3084585667608823746_n.jpg)
Θα είναι χαρά μας να μας τιμήσετε με την παρουσία σας!
Η Ερμιόνη γιορτάζει κι εμείς βάζουμε την δική μας ρόδινη πινελιά στους διήμερους εορτασμούς πάντα με φόντο το εξαιρετικό μας τοπικό προϊόν!
Σας περιμένουμε