Εκπαίδευση πρώτων βοηθειών στη βάση ετοιμότητας Ερμιονίδας την Κυριακή 7/4/24.
Μέσα από πρακτικές ασκήσεις σε κρίσιμες καταστάσεις όπως ΚΑΡΠΑ με χρήση αυτόματου εξωτερικού απινιδωτή, πνιγμονή και αφαίρεση ξένου σώματος, αφαίρεση κράνους, ακινητοποίηση τραυματιών και log roll σε τραυματίες, ακινητοποίησης αυχένα, θέση ανάνηψης, αντιμετώπιση αιμορραγίας και παρουσίαση σάκων πρώτων βοηθειών ο κάθε συμμετέχων εξέλιξε τις δεξιότητές του και βελτίωσε την προετοιμασία του για περιπτώσεις έκτακτων αναγκών.
Το κλειστό γήπεδο μπάσκετ της Ερμιόνης μετουσίωθηκε σ’ ένα χώρο εκπαιδευτικής δράσης, όπου δοκίμα μέλη της βάσης ετοιμότητας Ερμιονίδας της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης εκπαιδεύτηκαν από εκπαιδευτές της Ε.Ο.Δ. Αργολίδας.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλό ξεκίνημα στην μεγάλη οικογένεια της Ε.Ο.Δ.
![432940817 827134819457680 6487764101032120203 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/04/432940817_827134819457680_6487764101032120203_n-1024x549.jpg?ssl=1)
![432947353 827134636124365 4837086951039179463 N](https://i2.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/04/432947353_827134636124365_4837086951039179463_n-1024x461.jpg?ssl=1)
![432948063 827134662791029 1040325933695310613 N](https://i1.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/04/432948063_827134662791029_1040325933695310613_n-1024x628.jpg?ssl=1)
![433126518 827134849457677 5754766309539539385 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/04/433126518_827134849457677_5754766309539539385_n-514x1024.jpg?ssl=1)
![435666629 827134682791027 2160798326478536534 N](https://i1.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/04/435666629_827134682791027_2160798326478536534_n-1024x554.jpg?ssl=1)