Η έκθεση ζωγραφικής του Νώντα Ρετζή με έργα του εμπνευσμένα από τον αγώνα του ‘21 αποτελεί την κεντρική εκδήλωση του Δήμου μας – εκτός βέβαια από την παρέλαση – με την οποία επιλέξαμε να τιμήσουμε τον φετινό εορτασμό της 25ης Μαρτίου.
Στα χθεσινά εγκαίνια, παραβρέθηκε πλήθος κόσμου, γεγονός που δείχνει ότι οι συμπολίτες μας δεν σταμάτησαν να αποζητούν την ποιότητα.
Επιλέγω να κάνω ειδική μνεία στην παρουσίαση του θέματος από τον συντοπίτη μας, Γιώργο Γιαννούση, Πρόεδρο της Αργολικής Αρχειακής Βιβλιοθήκης που μας παρουσίασε ιστορικά ευρήματα και πηγές από τον τύπο της εποχής.
Η έκθεση θα συνεχιστεί έως την 4η Απριλίου, καθημερινά από τις 10:00 – 14:00 & 18:00 – 20:30.
Καλό είναι όλα τα σχολεία του δήμου μας να την επισκεφθούν !
![433438886 7657220370963746 3678489534815080536 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/433438886_7657220370963746_3678489534815080536_n-1024x768.jpg?ssl=1)
![433440210 7657220427630407 7405859079785292106 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/433440210_7657220427630407_7405859079785292106_n-1024x768.jpg?ssl=1)
![433446509 7657220234297093 715033725726348119 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/433446509_7657220234297093_715033725726348119_n-1024x768.jpg?ssl=1)
![433449944 7657220660963717 5699174300300846961 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/433449944_7657220660963717_5699174300300846961_n-1024x768.jpg?ssl=1)
![433457949 7657220514297065 2914704443161880772 N](https://i0.wp.com/maxtv.gr/wp-content/uploads/2024/03/433457949_7657220514297065_2914704443161880772_n-1024x768.jpg?ssl=1)