Την Παρασκευή 26 στις 10 π.μ. και το Σάββατο 27 Μαΐου 2023 και ώρα 18:00μ.μ στην Πλατεία Φιλελλήνων, ο Δήμος Ναυπλιέων και ο ΔΟΠΠΑΤ σε συνεργασία με το Διεθνές Φεστιβάλ Greece’s Hope – διοργανώνουν μουσικοχορευτικό διαγωνισμό.
Πέρα από το διαγωνιστικό κομμάτι στόχος της διοργάνωσης είναι η ενδυνάμωση της φιλίας μεταξύ των συμμετεχόντων από πολλές χώρες παράλληλα με την παρουσίαση και ανταλλαγή ιδεών των διαφορετικών πολιτισμών και της γενικότερης κουλτούρας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiXC2ZvymemeoKnnmdzlHO-MR9tPuMdzsgmcm9r37aXm3wCCDDddZYnwEDdiFxMNaT_XnEcLXwP1GTtssyvqdFOdS_XFzOEV9LOrrvz5dCbx7HFbbuU5_YL9olm12lSrBwexmvLtuZQKWzj0U0RpoaWtvujTVtVhQMch-2fQbPqqOq-whEjomF7MvkBXA/w444-h640/2a95f07f73778b3aeedabd170b334eeb_L.jpg)
Τηλεοπτικά κανάλια θα καλύψουν και θα προωθήσουν την παραπάνω εκδήλωση σε πάνω από 10 χώρες του κόσμου.
Στο Μουσικό αυτό Φεστιβάλ συμμετέχουν καλλιτεχνικοί Σύλλογοι και κριτές από 13 χώρες ( Ελλάδα, Μολδαβία, Ουκρανία, Αμερική , Καζακστάν , Λιθουανία κ.α.).
Οι ηλικίες των συμμετεχόντων ξεκινούσαν από 3 ετών μέχρι και 24+ και διαγωνίζονται στο τραγούδι, τον χορό το θέατρο και στο καλλιτεχνικό show προσφέροντας ένα ξεχωριστό θέαμα στο λιμάνι του Ναυπλίου.