Φόρο τιμής στα 353.000 θύματα της απίστευτης θηριωδίας των Τούρκων, απέδωσε ο σύλλογος Ποντίων Αργολίδας και φίλων του Ποντιακού Ελληνισμού ¨Παναγία Σουμελά¨ στην εκδήλωση μνήμης που έκανε στις 19 Μαΐου 2023, Ημέρα Μνήμης της Γενοκτονίας των Ποντίων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgnmKU2gRZCZs1ppLignFUPJklc2NmETlOUxSVwi3Eq3DtqsmzGLOYmkNztXjP1aeeiGOeJxpNBBmjhyvBUyYrEHPriUuIx9NbFYQkK9cWmi-5VMULsblljrP8I9JwKn4ZRubJQCJidV3ECtyT9sgUczh6ApM5Q8c2s7fX0QPVme1z6QvNlu4Ce3xD2Ew/w640-h426/_345624681_958235268652544_6201765687192686138_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgp0pyiU-UF7LTptq--sweiQZ4itSjw-di-6itS60Ejr4mD2OLiaVSNliYEDzaZw2nILCP3uNDkGDGXHE84hPjkzwPUG6TipRww7_r6vSwYuGI0ybBjNS4XtJ0NFLq4R6Qr1OqozEafctNaNdWH1FJ3t2nPJrnQfASO63Y-43feo4TuEHuIRxlBtgrbKQ/w640-h480/_345671309_1265105120805107_8214709559783000052_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUvmwLA8FH83FaLrb8ekPZa2UvB7KIzxtqyBpzY-1Yz7gdT8dB795alYaYNj92dPYg6wFMv0gQeKkM-Gw3eeXEsbOPdAZulMXa1pxeCG5KU4uS7myKv8MHbwJOXAgDXepVTYof4EqDvCk4nGs4uqp3q0BeFf2bxjy54wVVevQmNKZmHMZQ9hkMlGEHEQ/w480-h640/_345021792_651041750178868_4606550864046538789_n.jpg)
Στην πλατεία Δημοκρατίας στο Άργος, στο Κοινό μνημείο για τα θύματα της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου, της Μικρασιατικής καταστροφής και του Εβραϊκού Ολοκαυτώματος, ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος κατέθεσε στεφάνι και τιμήθηκε από το σύλλογο.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHcsFjCUM9cBUw-m3jRuDmtlzdPo1rNIgiFipmNeVtjFQNOmSVLokInd_X-9d914vZq2farIPgXCD5r6rBS8cEHaF9hJcTSaCeV_hnUI_2kYudRpasbz34yxsi_HpHR5OsX-dyEu7TLeDDyYCUtLhB23wuPimcI9NKJaC8yf6wN61AFdydvyyorf_OHQ/w640-h574/_347149447_2927493154052820_7588024474115284743_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuJf-NUjkYPcz0N9nUtHXpJhM5W49mTKOaeYqvKMljazgpsQwEprnlaUbYgwpng2lMiq9Cv881L5zpwdr2-KaSm9s8pJqlHy5gyZvk_AtYMERe8cXDRh135cjORB3WH1gMMPA7sAUk6OJWNocazMZDDg_FqYlDAyuXb1mxhXUmggvnO6pnDYKNtzFyWg/w434-h640/_345030472_3558451121037998_1177561731027267252_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbH_iWWCeSoTMBg9Lsc4z1OaKlKisZU21gn7N8qJ_e3LTyCm_lIicYTJUpNMLeY_MIOhuwE-74s-vbnBVdY7hpzR8csj6qbGC9Fwv66xi6sWc6cSbAjBljPM_rbD5XrqFrR2rX-O42UN8UUa2BPysnnZ_JTCNknK9JZXZEXPMcHnhEtCPgPOvGPeylFw/w480-h640/_345037349_639575447596406_2814235380346452148_n.jpg)
Η εκδήλωση μνήμης έγινε με την υποστήριξη της ΚΕΔΑΜ και του Προέδρου της Παναγιώτη Σκούφη.